Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 10 października 2017

W sobotę, 7 października 2017 roku, odbył się już piąty dzień inwestora w PCC Rokita. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Już w kuluarach, przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia, dało się usłyszeć pozytywne opinie o zorganizowanych w poprzednich latach dniach inwestora w spółce. Nie inaczej było w tym roku. Na pytanie, czy nam się podobało, odpowiemy krótko: zdecydowanie tak! Poniżej przedstawiamy krótką relację z tego, co się działo.

 

1. Prezentacja PCC Rokita i PCC Exol

Dzień inwestora PCC Rokita rozpoczął się od prezentacji samej spółki, a także wchodzącej w skład grupy kapitałowej, również notowanej na giełdzie PCC Exol. Główny akcent położony został na opis działalności spółki. Stara maksyma giełdowa mówi, aby nie inwestować w spółki, których działalności się nie rozumie (albo szerzej, aby nie inwestować w instrumenty finansowe, których się nie rozumie). W szczególności branża chemiczna dla przeciętnego inwestora nie jest prosta do zrozumienia. PCC Rokita zajmuje się produkcją między innymi poliuretanów, surfaktantów, chloroalkaliów – nie są to pojęcia, którymi posługujemy się na co dzień. Bez zrozumienia profilu działalności trudno potem o analizę wyników finansowych i sformułowanie prognoz na przyszłość. Kwestie te zostały przybliżone podczas dnia inwestora. Poruszono i skomentowano również osiągnięte wyniki finansowe.

2. Spotkanie z zarządem spółki

Oczywiście po prezentacji był czas na zadawanie pytań. Wiceprezes PCC Rokita odpowiedział na każde z nich. Inwestorzy indywidualni nie mają zbyt wiele sposobności na spotkanie z zarządem spółki, dlatego powinni docenić każdą możliwość, w szczególności taką organizowaną przez samą spółkę. Wszyscy zainteresowani, którzy nie chcieli zabierać głosu przed większą publicznością mieli okazję porozmawiać prywatnie z przedstawicielami spółki w tak zwanych kuluarach w ostatniej części wydarzenia.

3. Wycieczka po parku przemysłowym

O ile spotkanie z zarządem jest możliwe dla inwestora indywidualnego przy okazji niektórych konferencji inwestorskich, konferencji wynikowych samej spółki, czy podczas walnego zgromadzenia, o tyle zobaczenie na własne oczy siedziby spółki i oprowadzenie po fabrykach możliwe jest właściwie tylko przy wyjątkowych okazjach. Tego typu okazjami są dni inwestora. Po prezentacji wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali oprowadzeni po parku przemysłowym zlokalizowanym w Brzegu Dolnym (okolice Wrocławia). Możemy podsumować, że wszystkie zainstalowane instalacje wyglądały imponująco.

4. Spotkanie z innymi inwestorami i akcjonariuszami spółki

Na koniec, dzień inwestora to sposobność na spotkanie z innymi inwestorami i akcjonariuszami czy też obligatariuszami spółki. Z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w wydarzeniu i także w tym roku frekwencja dopisała. Jak się dało usłyszeć, spora część inwestorów ma już z wyprzedzeniem zapisany w kalendarzu termin na dzień inwestora PCC Rokita, chętnie i regularnie bierze udział w tym wydarzeniu. Z praktycznych aspektów uczestnicy mogli liczyć na poczęstunek, a na sam koniec na lunch.

Lista powodów, dla których warto było uczestniczyć w dniu inwestora PCC Rokita, nie zamyka się na wymienionych czterech. Wydarzenia tego typu budują zaufanie zarówno do spółki, jak i do rynku kapitałowego. Im więcej takich spotkań, tym lepiej dla nas, inwestorów. Dlatego trzymamy kciuki za inne spółki giełdowe i z niecierpliwością czekamy na szósty dzień inwestora w PCC Rokita!

Fotorelacja dostępna na stronie www.sii.org.pl


Powrót do media o nas