Aktualne notowania

PCC ROKITA44.10 zł44.10 zł
PCC EXOL3.67 zł3.67 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 10 czerwca 2013

10.06.2013, Obligacje.pl

595 inwestorów złożyło zapisy na obligacje PCC Rokita

W transzy otwartej średnia wartość złożonego zapisu wyniosła 84 tys. zł – czterokrotnie mniej niż w przypadku emisji serii A PKN Orlen.

O wynikach emisji obligacji serii AD PCC Rokita informował już wcześniej – nowym elementem jest właściwie tylko liczba inwestorów, która wzięła udział w zapisach trwających od 14 do 24 maja.

I właśnie ta informacja jest pomocna w ocenie emisji PKN Orlen, która rozpoczęła się niewiele później (28 maja). Mimo kampani telewizyjnej, prasowej i internetowej, która poprzedziła emisję Orlenu zapisy złożyło w niej 618 inwestorów – niewielu więcej niż w przypadku PCC Rokita. Trzeba jednak dodać, że emisja trwała tylko trzy dni (z zaplanowanych trzech tygodni), ponieważ została wykupiona. Średnia wielkość zapisów w obydwu emisjach świadczy jednak o tym, że o ile w przypadku PCC Rokita faktycznie duża część emisji trafiła w ręce inwestorów detalicznych, o tyle w przypadku PKN Orlen (364 tys. zł) można podejrzewać, że większość papierów trafiła do portfeli instytucji.

Nowa seria obligacji PCC Rokita dołączy do trzech innych notowanych na Catalyst – została już zarejestrowana przez KDPW. Będzie to seria o najniższym oprocentowaniu (6,8 proc. – stałe) spośród obligacji tej spółki.

http://obligacje.pl/news/1505/595-inwestorow-zlozylo-zapisy-na-obligacje-pcc-rokita.html


Powrót do media o nas