Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 11 lutego 2014

11.02.2014, wnp.pl

Ekspansja PCC na rynki wschodnie

Spółka PCC Consumer Products Kosmet z Brzegu Dolnego wchodząca w skład Grupy PCC podwaja zdolności produkcyjne. Celem jest silniejsze zaistnienie na rynkach wschodnich.

Firma jest producentem płynnych środków czystości, chemii profesjonalnej i kosmetyków. Głównym obszarem działalności jest produkcja wyrobów pod markami własnymi dużych sieci handlowych takich jak JMP Biedronka, Tesco, Makro, Auchan, Dino, Netto i wielu innych. Od 2006 do 2012 r. przychody spółki wzrosły o 160 proc., podczas gdy wartość rynku chemii gospodarczej wzrosła w tym samym czasie o 34 proc.

W ramach inwestycji zostanie rozbudowana i istotnie zmodernizowana hala produkcyjna zakładu. Powstaną także dodatkowe obiekty, w tym budynek na potrzeby nowoczesnego laboratorium. Równolegle spółka udoskonali technologię produkcji oraz wybuduje nową strefę produkcyjną kosmetyków.

Docelowo inwestycja pozwoli podwoić zdolności produkcyjne, które sięgać będą do 180 tys. ton rocznie. Inwestycja jest konsekwencją szybkiej reakcji spółki na rosnące zapotrzebowanie rynku na chemię gospodarczą i kosmetyki.

Zaplanowana do końca 2014 roku rozbudowa i modernizacja zakładu oraz wprowadzenie nowej technologii umożliwi spółce poszerzenie ekspansji na rynki wschodnie, w tym rozpoczęcie dostaw do Kazachstanu, Kirgistanu czy Uzbekistanu.

– Dzięki inwestycji zintensyfikujemy także sprzedaż na rynkach Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, gdzie podpisaliśmy już centralne kontrakty na dostawy do kilku krajów – stwierdza Marcin Markiewicz, prezes zarządu spółki. 

PCC Consumer Products Kosmet należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC na czele ze spółką dominującą PCC Spółka Europejska z siedzibą w Duisburgu. Grupa PCC prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych w branży chemicznej, energetycznej i logistycznej. W 78 spółkach wchodzących w skład Grupy PCC pracuje prawie 3 tys. osób w 16 krajach.

http://chemia.wnp.pl/ekspansja-pcc-na-rynki-wschodnie,218121_1_0_0.html


Powrót do media o nas