Aktualne notowania

PCC ROKITA44.10 zł44.10 zł
PCC EXOL3.67 zł3.67 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Media o nas

Obublikowano: 4 maja 2016

PCC Rokita oferuje kolejne obligacje (seria DB) w ramach IV Programu Emisji Obligacji. Emisja obligacji poprzedniej serii DA zakończyła się przydziałem w dniu 27 kwietnia i rekordową redukcją.
Zapisy rozpoczęły się w dniu 4 maja i będą trwać do dnia 10 maja 2016 r. Obligacje serii DB są papierami sześcioletnimi, oprocentowanymi w wysokości 5% w skali roku.

Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM.

Dodatkowe informacje dotyczące emisji obligacji serii DB:
· Ilość oferowanych obligacji: 200 tys.
· Cena nominalna: 100 zł
· Minimalna wartość zapisu: 100 zł
· Oprocentowanie: stałe, w wysokości 5%, odsetki wypłacane kwartalnie
· Przydział obligacji: 11 maja 2016 r.

Cieszy nas dowód zaufania, jakim ponownie obdarzyli nas inwestorzy – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA. To sprawia, że wychodzimy od razu z kolejną emisją. Obecny popyt na nasze obligacje jest tak duży, że jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji – dodaje.

Wpływy z emisji obligacji to jeden z filarów struktury finansowania działalności, poza kredytami, pożyczkami i innymi formami finansowania. Obecna polityka banków powoduje, że zwiększamy proporcję zaangażowanego zewnętrznego kapitału w postaci obligacji – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA. Naszą ambicją jest regularne oferowanie emisji na warunkach atrakcyjnych dla inwestorów indywidualnych – uzupełnia.


Powrót do aktualności