Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 27 lutego 2014

27.02.2014, wnp.pl

W czwartek 27 lutego PCC Rokita złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka planuje przeprowadzenie IPO jeszcze w tym roku.

W wypadku powodzenia oferty udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy wyniesie 15 proc., zaś ich udział w liczbie głosów wyniesie 10 proc.

– Decyzja o pozyskaniu środków w drodze publicznej emisji akcji wpisuje się w naszą długoterminową strategię finansową, zakładającą dywersyfikację źródeł finansowania – mówi Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita.

Długoterminowa strategia biznesowa PCC Rokita zakłada m.in. intensywny rozwój segmentu polioli i systemów poliuretanowych. Spółka koncentruje się na rozwoju produktów specjalistycznych, które charakteryzują się wyższą marżą. Planowane inwestycje mają na celu zwiększenie zdolności produkcyjnych i poszerzenie portfolio produktów.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy.

Główne kategorie produktów spółki to: poliole wykorzystywane w produkcji pianek elastycznych oraz tworzyw poliuretanowych typu CASE (Coatings, Adhesives, Sealants, Elastomers); alkalia, chlor, produkty chloropochodne wykorzystywane w branżach tworzyw sztucznych, chemicznej, papierniczej i spożywczej;

Produkty fosforopochodne i naftalenopochodne wykorzystywane w branży chemicznej, budowlanej, farmaceutycznej, samochodowej i górniczej.

W skład Grupy Kapitałowej PCC Rokita wchodzi 20 spółek zależnych.

Jedynym akcjonariuszem PCC Rokita jest spółka PCC Spółka Europejska z siedzibą w Duisburgu. Grupa PCC prowadzi ekspansję na rynkach międzynarodowych w pionach Chemia, Energia i Logistyka. 78 spółek wchodzących w skład Grupy PCC zatrudnia obecnie prawie 3 tys. pracowników w 16 krajach.

http://chemia.wnp.pl/kolejny-krok-pcc-rokita-w-drodze-na-warszawska-gielde,219411_1_0_0.html


Powrót do media o nas