Aktualne notowania

PCC ROKITA44.10 zł44.10 zł
PCC EXOL3.67 zł3.67 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 2 kwietnia 2015

Duży kapitał na ostatniej sesji przed świętami spasował. Jednym z argumentów jest fakt, że warszawski parkiet z opóźnieniem będzie mógł zareagować na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Z okazji do wzrostów korzystają za to drobni gracze, którzy preferują małe spółki.

 W środę główne warszawskie indeksy nie oddaliły się za bardzo od poziomów odniesienia. WIG20 cofnął się o 0,14 proc., a mWIG40 o 0,2 proc. Na symbolicznym plusie sesję zakończyły jedynie parkietowe maluchy. W Europie ponad 0,5-proc. wzrostami odznaczyły się indeksy w Paryżu i Londynie – CAC40 oddalił się od poziomu 5 tys. punktów, a FTSE100 osiągnął pułap 6.809 pkt. Najmocniej zyskał rosyjski RTS (+3,26 proc.). Inwestorów do kupna akcji na moskiewskiej giełdzie skłoniły doniesienia o przeciągających się negocjacjach z Iranem w sprawie ograniczenia programu jądrowego oraz drożejąca ropa naftowa.

W czwartek – na ostatniej sesji przed świętami Wielkanocnymi – inwestorzy nie palą się do większych zakupów. Dopiero około godziny 10:40 wartość obrotu na całym warszawskim rynku przekroczyła poziom 100 mln zł. Rano główne krajowe indeksy utrzymują się po zielonej stronie, ale na śmielszy ruch na północ odważył się jedynie sWIG80 (+0,5 proc.). Brak sesji na GPW w piątek i poniedziałek w stawia krajowych inwestorów w niekorzystnej sytuacji. Jutro poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy. Należy pamiętać, że znaczne odchylenia na plus lub na minus względem rynkowego konsensusu mają silne przełożenie na sytuację na rynkach akcji. W czwartek przystawką przed tzw. payrolls-ami jest cotygodniowy odczyt o liczbie nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA (konsensus 285 tys.).

Na dzisiejszej sesji przeceną ponownie razi kurs akcji LPP (-3,4 proc.). Spółka pod koniec środowej sesji przedstawiła wyniki sprzedaży za marzec. Odzieżowy blue chip w ubiegłym miesiącu w ujęciu r/r zwiększył przychody o zaledwie 6 proc. do 377 mln zł i to mimo, że powierzchnia sklepów w tym samym czasie urosła o 23 proc. Inwestorom nie spodobał się także 6-proc. spadek marży brutto ze sprzedaży w w ujęciu r/r. W marcu marża brutto wynosiła 57 proc.

List dziesięciu najlepiej zachowujących się spółek z indeksu sWIG80

O blisko 4 proc. drożeją akcje PCC Rokita. Spółka przed sesją poinformowała, że do podziału między akcjonariuszy trafi kwota 69,29 mln zł. Na jedną akcję akcjonariusze otrzymają 3,49 zł. akcję. Względem czwartkowego kursu odniesienia daje to stopę dywidendy na poziomie 8,7 proc.

Blisko 5-proc. wzrostem wyróżnia się też K2 Internet. Spółka specjalizująca się w usługach e-marketingu wraca do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. W tym roku proponuje dywidendę w wysokości 1 zł na akcję (stopa ponad 9 proc.), a w kolejnych wypłatę minimum 50 proc. skonsolidowanego zysku netto z działalności operacyjnej za rok poprzedni.

O 1,3 proc. do 2,27 zł drożeją w czwartek akcje Duonu. W najnowszym raporcie analitycznym DM PKO BP wystawił niezależnemu dostawcy gazu i energii w Polsce zalecenie kupuj z ceną docelową 2,85 zł. Względem środowego poziomu zamknięcia rekomendacja brokera daje 27-proc. potencjał do wzrostu notowań.

Na koniec warto zwrócić uwagę na wykres CD Projektu. W czwartek akcje producenta gier komputerowych drożeją o ok. 1,5 proc., a jeden walor jest wyceniany na 20,69 zł. Inwestorzy kupują akcje spółki z myślą o zbliżającej się premierze flagowego produktu: trzeciej części przygód Geralta z Rivii. Wiedźmin 3 Dziki Gon ukaże się 19 maja. Zdaniem naszego analityka technicznego, notowania CD Projektu wciąż mają potencjał do wzrostu.

Źródło: http://wiadomosci.stockwatch.pl


Powrót do media o nas