Emisje Spółki

Media o nas

Obublikowano: 11 sierpnia 2016

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego wszyscy producenci, importerzy a także dystrybutorzy wyrobów kosmetycznych mają obowiązek wprowadzania na rynek UE produktów kosmetycznych, wytwarzanych zgodnie z zasadami GMP (ang. Good Manufacturing Practice), czyli Dobrej Praktyki Produkcyjnej. Rozporządzenie zapewnia wdrożenie jednolitych wymogów prawnych dotyczących kosmetyków na terenie całej Unii Europejskiej.

GMP to przede wszystkim zapewnienie wysokiej jakości produktów kosmetycznych i zwiększenie zaufania konsumentów.

GMP jest systemem obejmującym produkcję, kontrolę jakości oraz magazynowanie produktów kosmetycznych zgodnie z ustalonymi wymaganiami jakościowymi. Wytycznych w zakresie Dobrej Praktyki Produkcyjnej dostarcza system jakości oparty na normie ISO 22716. System GMP określa obszary firmy, które wymagają nadzoru, dotyczą produkcji, kontroli jakości, higieny produkcji, składowania i transportu produktów kosmetycznych. Jednym z wymogów systemu GMP jest zasada zarządzania partiami i wprowadzania kodu identyfikacyjnego, czyli numeru partii. Gotowe wyroby, zanim zostaną wprowadzone do obrotu muszą być odpowiednimi metodami badań, sprawdzone pod względem jakości. GMP formułuje także szczegółowe wymagania co do personelu, który powinien posiadać odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.

Standardy Dobrej Praktyki Produkcyjnej gwarantują wysoką jakość i czystość materiałów użytych do produkcji danego wyrobu. Wskazują jednocześnie, jak działać racjonalnie i w wyważony sposób korzystać ze środowiska naturalnego.

– Dynamicznie rozwijający się rynek stawia przed nami coraz większe wyzwania związane z jakością produktów. Rosną oczekiwania i potrzeby konsumentów, a te są dla nas najważniejsze – mówi Andrzej Przychodny, Prezes PCC Consumer Products Kosmet Sp. z o.o.

Silna rynkowa konkurencja sprawia, że zarówno pozyskanie nowych klientów, jak i utrzymanie tych najbar­dziej lojalnych wobec danej marki, wymaga od producentów nie tylko wysokich nakładów na rozwój technologiczny czy działania marketingowe, ale również zapewnienia najwyższej jakości na każdym etapie procesu produkcyjnego.

– Prowadzimy działalność zgodnie z najnowszymi systemami zarządzania w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży – mówi Andrzej Przychodny.

PCC CP Kosmet Sp. z o.o. należy do grupy największych polskich producentów chemii gospodarczej. Dostarcza swoje produkty do największych sieci handlowych w Polsce i za granicą. Wśród swoich klientów ma globalne koncerny, dla których wytwarza produkty brandowe, w ramach produkcji zleconej. Produkuje również pod własną marką. Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny zakład stawiają spółkę w pozycji jednego z najsilniejszych graczy na rynku producentów chemii gospodarczej i kosmetyków.

Obecność w Grupie Kapitałowej PCC oraz lokalizacja na terenie parku przemysłowego w Brzegu Dolnym umożliwia bezpośredni dostęp do kluczowych surowców wykorzystywanych w produkcji oraz zaplecza logistycznego. Dzięki temu produkty są innowacyjne i przystępne cenowo. Niewątpliwą przewagą spółki jest jej usytuowanie geograficzne, na doskonale skomunikowanym szlaku transportowym łączącym Polskę z Europą Zachodnią.

Od 2013 r. PCC CP Kosmet Sp. z o.o. jest emitentem obligacji korporacyjnych, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych(Catalyst).


Powrót do aktualności