Emisje Spółki

Media o nas

Obublikowano: 27 stycznia 2016

Spółka PCC Consumer Products Kosmet zainstalowała kolejną nową linię rozlewczą do produkcji kosmetyków i chemii gospodarczej. Możliwości produkcyjne linii są o 40% większe od potencjału dotychczas stosowanych linii produkcyjnych.

Linia ma przede wszystkim większe możliwości produkcyjne od dotychczas używanych, jest bardziej zautomatyzowana, ale nadal elastyczna pod względem możliwości szybkiego przezbrajania na różne formaty produktów. Dodatkowo, linia umożliwiła poprawę jakości produkowanych wyrobów. Jest to ostatnia linia produkcyjna zakupiona w ramach projektu modernizacji i zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Brzegu Dolnym.

W ramach całej inwestycji realizowanej przez PCC Consumer Products Kosmet w Brzegu Dolnym, dokonano istotnej modernizacji wszystkich części zakładu produkcyjnego oraz stworzono strefę produkcji kosmetyków. Wkrótce zostaną zakończone wszystkie prace związane z modernizacją, a zakład będzie gotowy przyjmować nowe zlecenia od Klientów.

PCC CP Kosmet należy do grupy największych polskich producentów chemii gospodarczej produkujących pod markami własnymi klienta i dostarcza swoje produkty do największych sieci handlowych w Polsce i za granicą. Wśród swoich Klientów ma także globalne koncerny, dla których wytwarza produkty brandowe w ramach produkcji zleconej. Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesny zakład produkcyjny stawiają PCC CP Kosmet w pozycji jednego z najsilniejszych graczy na rynku producentów chemii gospodarczej i kosmetyków.

PCC CP Kosmet jest emitentem obligacji korporacyjnych, notowanych od 2013 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych(Catalyst). Strategicznym akcjonariuszem PCC CP Kosmet jest spółka PCC Spółka Europejska z siedzibą w Duisburgu. Grupa PCC prowadzi ekspansję na rynkach międzynarodowych w pionach Chemia, Energia i Logistyka. Grupa PCC zatrudnia obecnie prawie 3 tys. pracowników w 17 krajach.


Powrót do aktualności