Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 31 marca 2016

Spółka PCC Exol znalazła się w gronie złotych sygnatariuszy społecznej odpowiedzialności biznesu. Tytuł ten dzierży wspólnie z największymi firmami chemicznymi świata.

PCC Exol to największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej producent surfaktantów. Właśnie otrzymał złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu przyznawany przez kapitułę platformy EcoVadis. Zespół ten ocenił raporty ponad 20 tys. organizacji. Złoty poziom CSR to wyróżnienie za proekologiczny rozwój i osiągnięcia w obszarach dotyczących środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych oraz łańcucha dostaw.

Biorąc pod uwagę globalną skalę przedsięwzięcia firmy EcoVadis, PCC Exol jest jednym z niewielu polskich przedsiębiorstw, które dokonały kompleksowej samooceny w ramach działalności na rzecz zrównoważonej produkcji i konsumpcji oraz odpowiedzialności społecznej.

– Sukces, jakim jest złoty certyfikat EcoVadis sprawia, że będziemy przykładać jeszcze większą wagę do prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Takie działanie przyczyni się do większego zadowolenia pracowników, poprawy satysfakcji klientów, zacieśnienia relacji z lokalnymi społecznościami, inwestorami i całym otoczeniem, w którym działamy – mówi Mirosław Siwirski, prezes zarządu PCC Exol.

Sukces przedsiębiorstwa z Brzegu Dolnego jest tym większy, że znalazło się ono w grupie zaledwie 2% podmiotów ocenionych we wszystkich kategoriach. W tym gronie były takie globalne koncerny chemiczne i z branż powiązanych z chemią, jak Oriflame, DuPont, AkzoNobel, Syngenta, Evonik, Saint Gobain, Coty, Wacker Chemie, Johnson & Johnson, L’Oréal, Bayer, Air France-KLM, Centrica / British Gas, BASF, Merck.

W porównaniu do ubiegłego roku, polska spółka odnotowała znaczny wzrost punktowy w kilku najbardziej istotnych obszarach zdefiniowanych przez EcoVadis. Chodzi o zatrudnienie, uczciwe praktyki biznesowe oraz zrównoważony łańcuch dostaw. Firma w ocenie platformy EcoVadis brała udział po raz drugi. W ubiegłym roku osiągnęła srebrny poziom społecznej odpowiedzialności.

– Ocena ekspertów jest dla naszej spółki zewnętrzną formą aprobaty, będącą potwierdzeniem przejrzystości i ciągłego doskonalenia w obszarze promowania zrównoważonej chemii. Wierzymy, że zrównoważony rozwój jest kluczowym źródłem wartości w dzisiejszym trudnym świecie biznesu – przyznaje Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Exol.

W swojej ofercie Grupa PCC Exol posiada ok. 160 produktów i 300 formulacji wykorzystywanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Surfaktanty są np. istotnym składnikiem detergentów i środków higieny osobistej. Stosowane są także w produkcji środków do czyszczenia i mycia przemysłowego, tworzyw sztucznych, farb, lakierów i klejów, obróbki metalu, w przemyśle budowlanym, celulozowo-papierniczym i włókienniczym oraz są składnikiem agrochemikaliów.

źródło: www.chemiaibiznes.com.pl; 25.02.2016


Powrót do media o nas