Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 5 maja 2016

PCC Rokita idzie za ciosem. Po wielkim sukcesie kwietniowej oferty spółka chemiczna tym razem oferuje obligacje o wartości nominalnej 20 mln zł. Zapisy na sześcioletnie papiery dłużne z oprocentowaniem stałym w wysokości 5 proc. w skali roku potrwają do 10 maja.

Spółka chemiczna oferuje kolejne obligacje (seria DB) w ramach IV Programu Emisji Obligacji. Zapisy rozpoczęły się w 4 maja i potrwają do 10 maja 2016 r. Obligacje serii DB są papierami sześcioletnimi, oprocentowanymi w wysokości 5 proc. w skali roku. W puli jest 200 tys. papierów o nominale 100 zł każdy. Minimalna wartość zapisu opiewa na 100 zł. Zapisy można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM. Przydział obligacji zaplanowano na 11 maja 2016 r.

– Cieszy nas dowód zaufania, jakim ponownie obdarzyli nas inwestorzy. To sprawia, że wychodzimy od razu z kolejną emisją. Obecny popyt na nasze obligacje jest tak duży, że jesteśmy przekonani o słuszności tej decyzji. – mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita SA.

Poprzednia emisja obligacji (seria DA) zakończyła się rekordową redukcją w wysokości blisko 83 proc. w drugim etapie przydziału. Zapisy złożyło wówczas 730 inwestorów. Z serii DA PCC Rokita pozyskała 25 mln zł.

– Wpływy z emisji obligacji to jeden z filarów struktury finansowania działalności, poza kredytami, pożyczkami i innymi formami finansowania. Obecna polityka banków powoduje, że zwiększamy proporcję zaangażowanego zewnętrznego kapitału w postaci obligacji. Naszą ambicją jest regularne oferowanie emisji na warunkach atrakcyjnych dla inwestorów indywidualnych. – stwierdza Rafał Zdon. 

W całym 2015 r. grupa PCC Rokita osiągnęła rekordowe zyski: EBITDA wzrosła o 22 proc. do 153 mln zł, a wynik netto o 19 proc. do 85 mln zł. W ubiegłym roku grupa zakończyła inwestycję konwersji produkcji chloru na technologię membranową, co pozwoliło zwiększyć zdolności produkcyjne i ograniczyć koszty. Analitycy prognozują spółce dobre wejście w 2016 r. DM BDM ocenia, że kluczowymi czynnikami dla wyników będzie ponad 30-proc. r/r wzrost wolumenów sprzedaży alkaliów i znaczące oszczędności na kosztach energii. Biuro prognozuje na I kwartał 2016 r. 4,3-proc. wzrost przychodów i 83-proc. dynamikę na poziomie zysku EBITDA, co ma przełożyć się na 41,9 mln zł. Sprawozdanie finansowe pojawi się 12 maja.

Źródło: www.stockwatch.pl, 04.05.2016


Powrót do media o nas