Aktualne notowania

PCC ROKITA30.10 zł30.10 zł
PCC EXOL1.47 zł1.47 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 28 maja 2013

28.05.2013, Stockwatch.pl, Kamil Gemra

PCC Rokita z sukcesem zakończył program emisji obligacji

Chemiczna spółka w ramach piątej emisji obligacji pozyskała 25 mln zł. Zainteresowanie było tak duże, że stopa redukcji w transzy otwartej wyniosła blisko 66 proc. Łącznie program emisji obligacji przyniósł spółce 95 mln zł. Wiceprezes PCC Rokita już zapowiedział, że w planach są kolejne emisje.

PCC Rokita przeprowadził ostatnią emisję obligacji w ramach obowiązującego do 20 czerwca Programu Emisji Obligacji. W ramach zapisów zakończonych 24 maja, spółka uplasowała w sumie 250 tys. 4-letnich obligacji oprocentowanych 6,8 proc. w skali roku. Minimalny próg zapisu opiewał na 100 zł.

Inwestorzy złożyli łącznie 618 zapisów na 468.844 obligacji. Emisja cieszyła się dużym zainteresowaniem obligatariuszy, którzy w 2011 r. nabyli papiery z serii A, dla których spółka przygotowała specjalne preferencje zapisów. Blisko połowa inwestorów indywidualnych z tej grupy zdecydowała się na złożenie zapisów na obligacje kolejnej serii. Spółka chce wprowadzić obligacje na Catalyst.

– Inwestorzy ponownie nam zaufali, a to najważniejsze na rynku obligacji. Sprawdziły się zwłaszcza unikalne na polskim rynku rozwiązania dotyczące struktury i warunków emisji. Na pewno ważna też była nasza konsekwencja i aktywności w obszarze relacji inwestorskich. Cieszę się szczególnie, że tak wielu inwestorów z 2011 r. postanowiło pozostać z nami i wziąć udział w ostatniej emisji. Już dziś mogę powiedzieć, że w planach mamy kolejne. Analizujemy możliwość uruchomienia kolejnego Programu Emisji Obligacji i nie wykluczam, że decyzję w tej sprawie podejmiemy jeszcze w tym roku. – powiedział Rafał Zdon, wiceprezes zarządu PCC Rokita.

Obligacje emitowane przez PCC Rokita cieszą się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Spółka posiada trzy serie obecne na Catalyst.

PCC Rokita to największa na Dolnym Śląsku firma chemiczna. W czerwcu 2012 r. spółka opublikowała prospekt emisyjny, na podstawie którego zrealizowała Program Emisji Obligacji. Pozyskane w czterech emisjach (obligacje serii AA, AB, AC i AD) środki wspierają rozwój firmy, która w ramach strategii realizuje inwestycje we wszystkich kompleksach produkcyjnych spółki: rokopoli, chlorowym i chemii fosforu.

W I kwartale PCC Rokita zanotował 289,1 mln zł skonsolidowanych przychodów i tym samym poprawił o 19 proc. osiągnięcie z analogicznego 2012 roku. Zysk operacyjny wzrósł o 47,3 proc. do 26,7 mln zł, a zysk netto z działalności kontynuowanej o 91,2 proc. do 22,3 mln zł. Grupa osiągnęła wzrost rentowności na wszystkich poziomach. Marża brutto na sprzedaży wyniosła 19,1 proc. (wzrost o 2,4 p.p.), marża EBIT 9,2 proc. (wzrost o 1,8 p.p.), marża EBITDA 13,8 proc. (wzrost o 0,6 p.p.), a marża netto 7,7 proc. (wzrost o 2,9 p.p.).


Powrót do media o nas