Emisje Spółki

Media o nas

Obublikowano: 3 października 2016

Już czwarty rok z rzędu spółki giełdowe Grupy PCC gościły Inwestorów na terenie dolnobrzeskiego parku chemicznego.
Spotkanie miało miejsce w siedzibie PCC Rokita. Dzień Inwestora w tym roku zachęcił do przyjazdu rekordową ilość osób. Słoneczną, pierwszą październikową sobotę ponad 150 gości z całego kraju postanowiło spędzić w towarzystwie organizatorów spotkania, które miało trzy odsłony.

W pierwszej części spotkania zarządy spółek (PCC Rokita, PCC Exol, PCC CP Kosmet oraz PCC Autochem) przedstawiły nie tylko sytuacje za ostanie sześć miesięcy. Zgromadzeni goście mieli okazję także usłyszeć i1610012SB_0312_1nformacje o postępie w realizowanych inwestycjach, jak również o najbliższych planach inwestycyjnych.
Wizyta na terenie „dolnośląskiego zagłębia chemicznego” najlepiej oddała stan zaawansowania kolejnych inwestycji, w tym w szczególności tych związanych z rozwojem PCC Rokita w obszarze poliuretanów czy też z rozwojem PCC EXOL w zakresie łagodnych, nowoczesnych surowców kosmetycznych.

  Goście ponownie mie1610012SB_0216_1li okazję stwierdzić osobiście, jak duży postęp w realizacji inwestycji może nastąpić w trakcie zaledwie jednego roku, który upłynął od poprzedniego Dnia Inwestora.
Spotkanie zwieńczyły dyskusje w kuluarach, gdzie zarządzający spółkami pozostawali przez cały czas do dyspozycji Inwestorów. Goście chętnie korzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu, który zarówno dla spółek, jak i dla odwiedzających, jest esencją Dnia Inwestora.

Spółki Grupy PCC w Brzegu Dolnym obecne na rynku kapitałowym cyklicznie organizują spotkania z i1610012SB_0342_1nwestorami indywidualnymi, którym tym samy stwarzają możliwość bycia niejako w sercu prowadzonej działalności. Tam, gdzie na co dzień podejmowa ne są decyzje co do dalszych kierunków rozwoju biznesu i gdzie powstają najpierw pomysły, a w ślad za nimi produkty, pozwalające na tak dynamiczny rozwój. Bezpośredni udział w tym rozwoju mają Inwestorzy, którzy zaufali spółkom z Grupy PCC i zdecydowali się na powierzenie im swojego kapitału.

Jest dla nas zaszczytem móc co roku gościć naszych Inwestorów. Tegoroczna edycja Dnia Inwestora spotkała się z ponadprzeciętnym zainteresowaniem, z roku na rok rośnie liczba odwiedzających – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita. Notowane na parkiecie podstawowym GPW spółki PCC Rokita i PCC EXOL odnotowały w ostatnim okresie historycznie najwyższe wyniki finansowe. W ciągu ostatnich pięciu lat w ramach 16 emisji obligacji pozyskaliśmy łącznie ponad 300 mln zł. Wykupiliśmy obligacje o łącznej wartości prawie 90 mln zł. – stwierdza Rafał Zdon.

PCC Rokita jest pionierem na rynku obligacji detalicznych i od ponad 5 lat regularnie je emituje. W tym roku do grona emitentów papierów dłużnych dołączyła także spółka PCC EXOl. Obie spółki mają obecnie czynne prospekty emisyjne obejmujące kwoty, pozwalające jeszcze na kolejne emisje obligacji.


Powrót do aktualności