Aktualne notowania

PCC ROKITA30.10 zł30.10 zł
PCC EXOL1.47 zł1.47 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 19 lutego 2013

Kurier Gmin Tygodnik Powiatu Wołowskiego

PCC Autochem wchodzi w transport kolejowy

PCC Autochem – spółka z Grupy Kapitałowej PCC Rokita, w połowie tego roku zamierza rozszerzyć swoją ofertę transportową. Oprócz przewozu ciężarówkami firma z Brzegu Dolnego uzupełni oferowane usługi o przewozy kolejowe.

PCC Autochem, który prowadzi działalność w obszarze przewozu, szczególnie niebezpiecznych substancji chemicznych, zamierza w tym roku rozszerzyć swoją ofertę o transport intermodalny, czyli wykorzystujący przynajmniej dwa środki transportu. Ta forma przewozu umożliwia transport oraz obsługę kontenerów zarówno drogą kolejową, jak i kołową.

– Odpowiadamy na rosnące oczekiwania naszych klientów, którzy oczekują czegoś więcej niż tylko dostępności pojazdów ciężarowych. Potrzebują sprawdzonych, szybkich, terminowych oraz bezawaryjnych dostaw. Dlatego w połowie tego roku uzupełnimy naszą ofertę o usługi transportu intermodalnego, który w naszym wypadku będzie dotyczył przewozów kolejowych. Ta forma transportu jest najbezpieczniejsza pod względem przewozu dużej ilości ładunków i pewności dostawy. Dotyczy to szczególnie niebezpiecznych chemicznych środków płynnych, w czym się specjalizujemy. Przewóz kolejowy jest również bardziej ekologiczny, niż transport pojazdami, który wiąże się z emisją CO2 – mówi Michał Nettman, Prezes Zarządu PCC Autochem.

Spółka jest coraz bardziej przyjazna środowisku nie tylko dzięki planom rozwoju przewozów intermodalnych, ale i inwestycji w pojazdy z napędem LPG, które pozwalają zaoszczędzić nawet do 20-proc. zużycia paliwa i 15-proc. niższy poziom emisji CO2. Jeśli pomysł się sprawdzi, docelowo wszystkie pojazdy firmy będą zasilane gazem ziemnym.

PCC Autochem ma kontrahentów w większości krajów Unii Europejskiej, a od końca zeszłego roku w Turcji, Rosji, Ukrainie i Białorusi. – W tym roku planujemy również wejść na rynki Skandynawii, które są kierunkami o wyższych marżach. Otrzymujemy wiele sygnałów o zainteresowaniu klientów odbiorem produktów z tych krajów – dodaje Prezes Nettman.

Pojazdy PCC Autochem, to samochody najlepszych marek (Scania, Volvo, Mercedes, MAN), które spełniają najwyższe standardy emisji spalin. Spółka organizuje dla zatrudnionych kierowców liczne szkolenia dotyczące oszczędnego i bezpiecznego prowadzenia pojazdów dostawczych.

– Nasi kierowcy nie mieli dotąd żadnych poważnych wypadków, więc możemy się zaliczyć do jednej z bezpieczniejszych firm transportowych. Jednak mimo tego stale zapewniamy naszym pracownikom szkolenia z bezpiecznej jazdy. Dzięki temu również nie zdarzyło się, aby nasz transport nie dojechał na miejsce przeznaczenia. Bardzo liczymy na budowaną obecnie obwodnicę Brzegu Dolnego. Dzięki niej nasz transport nie będzie się odbywał przez miasto, a to ucieszy mieszkańców i dodatkowo przyspieszy nasze dostawy – mówi Prezes PCC Autochem.


Powrót do media o nas