Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 9 maja 2013

09.05.2013, wnp.pl, Dariusz Malinowski

W przyszłym tygodniu początek zapisów na obligacje PCC Rokita

We wtorek 14 maja rozpoczną się zapisy w transzy otwartej na obligacje serii AD PCC Rokita. Potrwają do piątku 24 maja 2013 r. Spółka zaoferuje w sumie 250 tys. obligacji oprocentowanych 6,8 proc. w skali roku.

Minimalny zapis będzie mógł zostać złożony na jedną obligację o wartości nominalnej 100 zł. Obligacje będą 4-letnie, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Obligacje serii AD będą zdematerializowane i podobnie jak w przypadku poprzednich serii spółka ma zamiar wprowadzić je do obrotu na rynku Catalyst.

Przydział obligacji nastąpi 28 maja 2013 r. Podczas emisji Obligacji serii AD spółka oferuje preferencyjne warunki przydziału dla wszystkich inwestorów, którzy w 2011 roku nabyli w ofercie obligacje serii A w ramach pierwszej emisji, przeprowadzonej przez PCC Rokita. Obligacje serii A zostaną wykupione 14 maja 2013 r., miesiąc przed pierwotnym terminem.

– W dniu, w którym wykupione zostaną przez nas obligacje serii A, rozpoczynamy już ofertę najnowszej emisji serii AD. Inwestorzy, którzy zakupili obligacje serii A w ofercie pierwotnej, teraz mają przywilej otrzymania w serii AD analogicznej ilości obligacji do tej, która została im przydzielona w serii A. Te zapisy, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych zapisów w tej serii, nie będą podlegały ewentualnej redukcji – zapowiedział Rafał Zdon, wiceprezes spółki. W transzy instytucjonalnej PCC Rokita zaoferuje 150 tys. obligacji, natomiast w transzy otwartej 100 tys. papierów.

Emisja serii AD to ostatnia emisja obligacji PCC Rokita w ramach ogłoszonego w czerwcu 2012 r. Programu Emisji Obligacji.

Pozyskane środki mają pomóc w finansowaniu rozwoju firmy. PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy.

http://chemia.wnp.pl/w-przyszlym-tygodniu-poczatek-zapisow-na-obligacje-pcc-rokita,197122_1_0_0.html


Powrót do media o nas