Aktualne notowania

PCC ROKITA44.10 zł44.10 zł
PCC EXOL3.67 zł3.67 zł
Dane prezentowane są z 15 minutowych opóźnieniem.
Emisje Spółki

Media o nas

Obublikowano: 14 czerwca 2016

PCC EXOL, spółka z Grupy PCC, pierwszy raz w swojej historii startuje z ofertą obligacji korporacyjnych. Zapisy rozpoczną się 14 czerwca i będą trwać do 23 czerwca.

Spółka produkuje wyroby chemiczne wykorzystywane w produkcji detergentów i kosmetyków oraz do zastosowań przemysłowych. W zakresie produkcji tych wyrobów zajmuje dominującą pozycję w Polsce oraz wiodącą w Europie Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Spółka osiągnęła bardzo dobre wyniki skonsolidowane zarówno po roku 2015 jak i po pierwszym kwartale 2016 roku, poprawiając większość wskaźników w stosunku do analogicznych okresów.

Zapisy na obligacje korporacyjne można składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM. Spółka oferuje 200 tys. czteroletnich obligacji serii A1, oprocentowanych na 5,5% w skali roku z odsetkami płaconymi kwartalnie. Cena nominalna 1 obligacji to 100 zł, minimalna wartość zapisu to również 100 zł.

Przydział obligacji będzie miał miejsce 24 czerwca 2016 r.

Chcemy, aby wpływy z emisji obligacji stały się jednym z filarów struktury finansowania działalności Spółki PCC EXOL, poza kredytami, pożyczkami i innymi formami finansowania. Obecna polityka banków skłania nas do dywersyfikacji źródeł finansowania zewnętrznego – stwierdza Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC EXOL S.A. Jest to pierwsza emisja obligacji PCC EXOL i wierzymy, że spotka się z dobrym przyjęciem – uzupełnia.


Powrót do aktualności