Emisje Spółki

Aktualności

Obublikowano: 21 grudnia 2017

W wartej 30 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki inwestorzy złożyli zapisy warte 64,4 mln zł.

Podobnie jak w październiku, PCC Rokita oferował inwestorom stałe 5 proc. odsetek rocznie za sześcioletnie obligacje. Październikowa emisja, tyle że warta 25 mln zł, przyciągnęła 504 inwestorów, którzy zapisali się na dług o wartości 31,3 mln zł, co oznaczało wówczas 20,1 proc. stopy redukcji.

Najnowsza emisja Rokity po raz pierwszy prowadzona była przez tak szerokie grono. DM BDM, stałego oferującego dług chemicznej spółki, wspierały także BM Alior Banku, DM mBanku, DM Banku Handlowego oraz DM Banku Ochrony Środowiska. I to właśnie z rozszerzeniem grona dystrybutorów wiązać można przeszło dwukrotnie wyższe zainteresowanie emisją grudniową w stosunku do oferty z października, mimo że tym razem rynek wtórny dawał dostęp do wyższych rentowności dla starszych serii długu spółki niż dwa miesiące temu.

Wyemitowane papiery dłużne serii ED trafią do obrotu na Catalyst w styczniu. Aktualnie na GPW notowanych jest natomiast 10 starszych emisji Rokity. Najdłuższe z nich, zapadające w drugiej połowie 2023 r., wyceniane są z 5,02-5,05 proc. rentowności brutto.

Źródło: https://obligacje.pl/pl/a/zapisy-na-obligacje-rokity-zredukowane-o-53-5-proc, 20 grudnia 2017


Powrót do media o nas