Relacje inwestorskie Raporty marketingowe Prezentacje

Aktualności

pcc rokita

PCC Autochem Sp. z o.o. jest jedną z największych polskich firm, wyspecjalizowanych w przewozie płynnych surowców chemicznych, w tym również niebezpiecznych. Przewozy tych materiałów są najtrudniejszym segmentem przewozów samochodowych. Stawiane im wymagania sprawiają, że działalnością taką zajmują się tylko wyspecjalizowane firmy, posiadające odpowiednie doświadczenie i uzbrojenie sprzętowe. Jako pierwsza polska firma uzyskaliśmy certyfikat jakości ISO 9002 w zakresie przewozów materiałów niebezpiecznych w ruchu krajowym i międzynarodowym.

Obecnie dysponujemy 60 własnymi zestawami samochodowymi, które składają się z nowoczesnych ciągników siodłowych marki Volvo i Scania oraz specjalistycznych cystern samochodowych, dopuszczonych do przewozu niemalże wszystkich materiałów niebezpiecznych.
Ponadto nasza flota jest co roku powiększana o kolejne zestawy.

Nasza siedziba główna znajduje się w Brzegu Dolnym, jednak w związku ze stale rosnącą liczbą klientów i zleceń, otworzyliśmy oddział na Górnym Śląsku.

Posiadamy nowoczesną myjnię cystern, w której za pomocą wyspecjalizowanego sprzętu, jesteśmy w stanie umyć cysterny nawet po najbardziej niebezpiecznych odpadach. Nasza myjnia posiada międzynarodowy certyfikat ECD, którym może pochwalić się tylko kilka myjni w kraju, co dodatkowo udowadnia jakość usług, którą zapewniamy.

Spółka PCC Autochem w liczbach

Realizujemy 12 000 transportów rocznie, przewożąc 300 000 ton
najróżniejszego rodzaju substancji i produktów chemicznych.

Grono naszych Klientów to obecnie prawie 200 europejskich producentów
z branży, stawiających bardzo wysoko poprzeczkę wymagań.

Suma ilości kilometrów pokonywanych rocznie przez nasze auta,
to więcej niż 11 odległości między Ziemią a Księżycem.

Co nas wyróżnia?

  • Specjalistyczne zestawy samochodowe dostosowane do wymogów przewozu towarów chemicznych, zarówno płynnych, jak i sypkich.
  • Jakość usług przewozowych dostosowana do restrykcyjnych wymogów takich państw jak Niemcy, Holandia, Szwajcaria, czy Austria.
  • Zasięg naszych usług obejmuje teren całej Europy – od Włoch po Finlandię oraz od Portugali po Turcję.
  • Stałe monitorowanie powierzonych do przewozu ładunków poprzez system komputerowego śledzenia i łączność satelitarną z nadajnikami zamontowanymi w naszych pojazdach.
  • PCC Autochem to jedyna polska firma będąca członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ECTA (European Chemical Transport Assotiation), w którym reprezentuje interesy polskich i środkowoeuropejskich przewoźników chemicznych.
  • Od 2014 roku jako emitent obligacji korporacyjnych jesteśmy obecni na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych