Relacje inwestorskie Raporty marketingowe Prezentacje

Aktualności

pcc rokita

PCC EXOL SA to lider w produkcji środków powierzchniowo czynnych (zwanych inaczej surfaktantami, od ang. surface active agent) w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, jest jedynym w Polsce producentem surfaktantów – niezbędnych składników środków myjących i piorących oraz chemii przemysłowej. Największe koncerny światowe produkujące środki czystości i kosmetyki zaufały jakości naszych wyrobów, a miliony klientów, codziennie sięgając po szampon, żel myjący czy proszek do prania, korzysta z czyszczących, piorących i pianotwórczych własności zawartych w nich środków powierzchniowo czynnych.

Posiadamy 2 lokalizacje produkcyjne w Polsce, jesteśmy właścicielem amerykańskiej spółki PCC Chemax oferującej m.in. innowacyjne rozwiązania do wydobycia ropy i gazu. W naszej ofercie znajduje się ponad 300 różnych produktów i formulacji, które oprócz powszechnego stosowania w detergentach czy środkach czystości, są używane w produkcji tekstyliów, w przemyśle celulozowo-papierniczym, w procesach obróbki metalu, w farbach, lakierach, klejach, w agrochemikaliach i wielu innych. Pomimo, że nazwa PCC EXOL funkcjonuje stosunkowo niedługo (od 2008 roku), jesteśmy firmą z tradycjami i doświadczeniem – nasza spółka została wyodrębniona z grupy PCC Rokita. Stale umacniamy swoją pozycję rynkową, inwestując w nowoczesne technologie i poszerzając naszą ofertę.

Spółka PCC EXOL w liczbach

Jesteśmy obecni w 48 krajach. W ofercie posiadamy 160 produktów. Z jednego z naszych produktów można by wyprodukować rocznie 2 mld butelek szamponu.

40 basenów olimpijskich – taką ilość możemy zapełnić naszymi mocami produkcyjnymi

rocznie 38 wysokości Mount Everestu – taką wysokość miałaby wieża z beczek z wyrobami naszej rocznej produkcji

Co nas wyróżnia?

  • Jesteśmy największą firmą produkującą środki powierzchniowo-czynne w Europie Środkowo- Wschodniej, posiadamy 5 instalacji produkcyjnych w dwóch lokalizacjach w Polsce.
  • Lokalizacja spółki w tej części świata jest kluczowa ze względu na najszybciej rozwijający się rynek w Europie; tendencje te obserwują również nasi klienci – globalni producenci środków higieny osobistej i chemii gospodarczej, przenosząc w ten region swoje instalacje produkcyjne i zapewniając sobie tym samym jeszcze lepszy dostęp do naszych produktów.
  • Zużycie środków higieny osobistej oraz środków czystości per capita w Europie Środkowo-Wschodniej jest 3-krotnie niższe niż w Europie Zachodniej i stale rośnie; jako największy dostawca surowców do produkcji detergentów w tym regionie wykorzystujemy długookresowy potencjał wzrostu tego rynku.
  • Surfaktanty są niezbędne do efektywnego wydobycia gazu łupkowego. Jako właściciel amerykańskiej spółki PCC Chemax, oferującej m.in. rozwiązania do wydobycia ropy i gazu, mamy dostęp do know-how w tej cieszącej się coraz większym zainteresowaniem gałęzi przemysłu.