Historia
Czerwiec/Lipiec 2016
Emisja pierwszych w historii obligacji Spółki i wprowadzenie do obrotu giełdowego na rynku podstawowym obligacji serii A1.
2015
Następuje dalszy rozwój Grupy Kapitałowej PCC EXOL. W jej struktury zostaje włączona firma Tensis Sp. z o.o. Pozwala to m.in. na dywersyfikację portfolio produktowego, obejmującego specjalistyczne substancje i formulacje chemiczne dla wielu różnych gałęzi przemysłu.
2014
PCC EXOL SA dołącza do grona sygnatariuszy UN Global Compact. Działanie tej organizacji jest największą na świecie globalną inicjatywą na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju
2013
W struktury Spółki zostaje włączona amerykańska spółka PCC Chemax INC., która prowadzi działalność w obszarze surfaktantów specjalistycznych dla różnych gałęzi przemysłu (branża rafineryjno-wydobywcza, obróbka metalu, branża budowlana, włókiennictwo i wiele innych).
Kwiecień 2012
PCC EXOL SA debiutuje na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych. Firma dołączyła do grona 435 spółek notowanych na głównym parkiecie, będąc jednocześnie 11 debiutantem giełdowym w 2012 roku.
Grudzień 2012
Powstaje Grupa Kapitałowa PCC EXOL. W obrębie struktur Spółki zostaje powołana nowa jednostka handlowa PCC EXOL Kýmya Sanayý Ve Týcaret Lýmýted Ţýrketý z siedzibą w Stambule (Turcja). Zadaniem tureckiej spółki zależnej jest rozwijanie sprzedaży na terenie Turcji oraz krajów regionu MEA (Middle East and Africa).
Kwiecień 2011
Zostaje zakończona inwestycja w budowę instalacji niejonowych środków powierzchniowo czynnych w Płocku. PCC EXOL rozpoczyna regularną produkcję etoksylatów w drugiej lokalizacji na terenie Polski.
Maj 2011
PCC EXOL oficjalnie otwiera instalację niejonowych środków powierzchniowo czynnych w Płocku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi firma przekształca się w nowoczesnego i liczącego się producenta, który szybko staje się liderem w produkcji surfaktantów w Europie Środkowej i Środkowo-Wschodniej.
Październik 2011
Z PCC Rokita SA zostaje wyodrębniona część działalności odpowiedzialna za produkcję środków powierzchniowo czynnych i wniesiona aportem do Spółki PCC EXOL.
2008
Powstaje nowa spółka – PCC EXOL S.A.
2008
Następuje oficjalne otwarcie drugiej instalacji siarczanowania, czterokrotnie zwiększającej zdolności produkcyjne anionowych środków powierzchniowo czynnych.
2005
Zakłady Chemiczne „Rokita” S.A. zmieniają nazwę na PCC Rokita S.A. Firma PCC SE zostaje jej większościowym inwestorem.
2002
Zakłady Chemiczne „Rokita” pozyskują nowego inwestora strategicznego – niemiecką spółkę PCC SE.
1989
Następuje uruchomienie instalacji do produkcji anionowych środków powierzchniowo czynnych (siarczanowanych).
1970-1980
Dzięki gruntownej modernizacji i regulacji procesów technologicznych , następuje zwiększanie mocy produkcyjnych instalacji etoksylacji. W efekcie znacząco zwiększa się asortyment surfaktantów do różnych zastosowań przemysłowych.
1969
Oddanie do użytkowania wytwórni tlenku propylenu, której roczna zdolność produkcyjna wynosiła początkowo 12 tys. ton. Wcześniej, potrzeby do produkcji propylen był importowany z zagranicy a następnie dostarczany z Płocka.
1967
Rozpoczyna się produkcja pierwszych niejonowych środków powierzchniowo czynnych (etoksylatów), jako środków pomocniczych do zastosowań przemysłowych.
1946
Zakład przyjmuje nazwę Rokita.
1946
Pod koniec 1946 roku zostaje uruchomiona pierwsza historycznie instalacja produkcyjna Pierwszym produktem był podchloryn sodu, a do jego produkcji wykorzystano pozostałe po II wojnie światowej zapasy chloru.